Om u de beste gebruikservaring te kunnen bieden, gebruiken wij cookies. Voor meer inhoudelijke informatie en het onderscheid die wij hier in maken, verwijzen wij u door naar ons Cookie beleid

Accepteer cookies

Visstand Onderzoek POTJESDAM

terug naar overzicht

Donderdag, 8 november 2018

Donderdag 8 november heeft er een korte afvissing plaatsgevonden in het water aan de Potjesdam, met als doel een karper te vangen voor noodzakelijk onderzoek.

Het onderzoeksteam van Sportvisserij Nederland was onder begeleiding van Jan Kamman en Yorke Wessels van de federatie MidWest Nederland om 9 uur aanwezig en begon al snel met het elektrisch afvissen van het water.
Doordat het water aan de zuidzijde vrij ondiep is, lukte dat met deze vismethode wonderbaarlijk snel.
Men slaagde er in korte tijd in rond de 20 karpers boven te halen. Twee er van werden meegenomen voor onderzoek in een laboratorium, om er achter te komen wat ze nu precies mankeerden. Van deze twee toonde er eentje nog duidelijk ziekteverschijnselen.
We wachten het onderzoek verder af.

Buiten karper werden er ook fraaie blankvoorns een enkele snoeken gezien waarvan eentje van 70 cm. Dat bewijst maar weer dat ook in een water waar aalscholvers huizen, nog steeds een goede visstand mogelijk is.
Overigens zijn de aalscholvers, die jarenlang in de bomen op het eiland verbleven, dit jaar vertrokken naar elders. De reden is onbekend, maar de bomen waarin ze nestelden zijn allemaal dood gegaan (door de uitwerpselen) en er zijn alleen nog kale takken over. Misschien is dat de reden.